V roce 1887 musela každá sestra na oddělení dodržovat těchto 9 přísných pravidel

zdroj: instagram.com/youtube.com

Když uslyšíme slovo „hrdina“, často si představíme někoho, kdo zachraňuje lidi z hořící budovy, bojuje na bojišti nebo nás chrání před zločinci. Mezi ně jistě patří i zdravotní sestry. Jejich činy jsou hrdinské a zaslouží si náš obdiv a respekt.

 

Ale existuje mnoho dalších profesí, které bohužel nedostávají tolik uznání, i když by si ho rozhodně také zasloužily.

Na vrcholu takového seznamu jsou zdravotní sestry v nemocnicích. Nejenže zachraňují životy, ale také se starají o náš komfort v těch nejtěžších chvílích.

Pokud se vrátíme o 128 let zpět do roku 1887, zjistíme, že zdravotní sestry musely dodržovat přísná pravidla, která by nám dnes mohla připadat zastaralá a omezující.

Kromě péče o 50 pacientů musely každý den provádět následující úkoly…

Poznámky o stavu pacienta byly velmi důležité, takže měly vždy ostrouhané tužky a psací potřeby po ruce.

Každá sestra musela začínat a končit pracovní den ve stanovených hodinách, s výjimkou neděle, kdy měly volno od oběda do druhého odpoledního.

Sestry, které měly dobrý vztah s ředitelem a dokončily postgraduální studium, měly nárok na jeden volný večer týdně pro hledání partnera a další večer, pokud pravidelně chodily do kostela.

Každá sestra musela spořit na důchod, aby nepředstavovala zátěž pro společnost v budoucnu.

Každá zdravotní sestra, která kouřila, pila alkohol, chodila do kadeřnictví nebo často navštěvovala tančírnu, mohla vyvolat podezření, že není spolehlivá, poctivá a odhodlaná.

Zdravotní sestra, která svou práci vykonávala po dobu pěti let bezchybně a věrně, měla nárok na zvýšení mzdy o pět centů denně.

 

zdroj: https://mysmezeny.sk/

Zdroj: littlethings.com  

Sdílejte tento článek svým přátelům.

Doporučené