Varování před blížící se Africkou vlnou veder: Chladná fronta i 40-ti stupňová vedra!

Hrozí nesnesitelné vedra, valící se z Afriky? Vypadá to, že ano. V posledních dnech, na různých částech kontinentu byla naměřená rapidně stoupající teplota. Avšak druhá část tohoto jevu, bude následována velmi chladnou frontou, doprovázenou silnou bouří.

Jak tedy bude probíhat počasí v příštích pár dnech?

– Nejdříve prudký nával veder, který bude přicházet z jihu
– Následně velmi chladná fronta se silnou bouří

Vědci se domnívají, že největší vliv na tyto události má propojení atmosfér – jižní tok, který přinese nejdříve prudký nárůst teplot a následně v čele doprovázen studenou frontou. Tyto události s největší pravděpodobností zasáhnou jihovýchod kontinentu.

Na co se připravit, až se k nám dostane teplá fronta? Jelikož je toto spojené s UV zářením, které je ve velkém množství člověku smrtelně nebezpečné, je třeba být při pobytu venku více opatrný a používat ochranné krémy. Samozřejmě je lepší vybírat kvalitní krémy, které nás proti UV záření více ochrání. Další ochranou je pokrývka hlavy, případné ukrytí pod slunečníkem a vyhnout se přímému slunečnímu svitu. Důležité je také nezapomínat na dodržování pitného režimu, na které mnoho lidí zapomíná.

A co následující studená fronta? Na tu je také potřeba se připravit! Lze očekávat, že studená fronta s sebou zpočátku přinese nejen oblačnost, ale i silné poryvy větru, doprovázené deštěm i silnými bouřkami. Proto je důležité upevnit, nebo připevnit věci, které by mohli v důsledku větru odlétnout.
Bohužel díky této studené frontě, bude doprovázen silný pokles teplot a bude chvíli trvat, než se počasí zase ustálí.