Velmi zdrcený Mirai Navrátil, který promluvil o smrti, která otřásla jejich kapelou. Bylo na pořadu dne i rozpad skupiny?

zdroj: instagram.com/youtube.com

Kapela Mirai se na české scéně drží již 10 let. I když se sympaťáci ve společnosti objevují zásadně s úsměvem ve tvářích, i jejich kapela prošla krizí a netušili, zda vůbec budou fungovat dál. Stalo se tak v roce 2017, kdy při dopravní nehodě zemřela žena jejich bubeníka Šimona Bílého. Na bolestné období zavzpomínal v rozhovoru pro eXtra.cz Mirai Navrátil.

Těžké období po tragické události

Tragédie z roku 2017 zasáhla kapelu Mirai na samém vrcholu jejich kariéry. Denisa Bílá, manželka bubeníka Šimona Bílého, zemřela při tragické dopravní nehodě, což hluboce otřáslo celou kapelou. „Byli jsme na pokraji rozpadu, když se stala tragická událost. Našemu bubeníkovi zemřela manželka Denisa. To jsme to na pár měsíců dokonce zabalili, on pak tak nějak hledal smysl všeho, hledal životní priority,“ vzpomíná Mirai Navrátil.

Ztráta Denise Bílé

Denisa Bílá, která přišla o život ve věku pouhých 26 let, byla neoddělitelnou součástí života Šimona a kapely. Ztráta byla pro všechny členy Mirai velmi bolestivá. Na její počest složili písničku Anděl, která dodnes připomíná její památku a vliv na kapelu.

Interní neshody a cesta k uzdravení

Kapela si prošla i dalšími vnitřními konflikty, zejména na začátku své kariéry. Žárlivost mezi členy byla běžná, když frontman Mirai Navrátil získal větší popularitu. „V začátcích určitě žárlili, si myslím. Pak si podle mě všichni uvědomili, že jsem hromosvod veškerých průšvihů a vždycky, když se něco podělá, tak to jde v první linii za mnou. Ale stejně když se něco povede, tak to jde za mnou,“ přiznává Navrátil.
Pokračujte ve čtení na druhé straně.

Druhou stranu si otevřete níže

(Pokračování otevřete níže)

Sdílejte tento článek svým přátelům.

Doporučené