Víte, co se skrývá na sedadlech ve veřejné dopravě? Připravte se na šokující odhalení plné bakterií a špíny!

zdroj: freepik.com/pixabay.com

Při cestování v tramvajích a autobusech si vybíráme sedadlo, aniž bychom tušili, jak je čisté. A dnes vám odhalíme skutečnou pravdu! Sedadla v MHD nejsou vůbec tak čistá, jak byste si mohli myslet. Jsou to baťůžky plné bakterií a špíny!

Můžeme to vidět denně. Spousta lidí v Polsku používá tramvaje a autobusy k cestování do práce, na univerzitu, do posilovny nebo na nákupy. Všichni se střetávají na jednom místě, a to je ideální prostředí pro šíření mikroorganismů. Bezdomovci, kteří bohužel nemají možnost udržovat hygienu, představují zvláštní problém. Při vstupu do MHD zapáchají a nešťastně znečišťují sedadla. A co si myslíte, že zůstane na sedadle, poté co odejdou? Ano, nečistota a bakterie!

Je tedy bezpečné usednout na volné místo v tramvaji? Podle expertů byste se tomu měli vyhnout. Čistota sedadel ve veřejné dopravě je často na velmi nízké úrovni. Provozovatelé čistí sedadla pouze v případě potřeby, například při úmrtí cestujícího. Co se stane s běžným znečištěním a bakteriemi? Bohužel, těm se příliš nevěnuje.


Zajímá vás, jak častý je úklid sedadel? Připravte se na šok! Veřejná doprava je dezinfikována pouze dvakrát ročně nebo na žádost cestujících, pokud je znečištění sedadla patrné. Je to opravdu děsivé, že vám musíte žádat o dezinfekci, když sedíte na sedadle plném bakterií!

Pokračujte ve čtení na druhé straně.

Druhou stranu si otevřete níže

(Pokračování otevřete níže)

Sdílejte tento článek svým přátelům.

Doporučené