Vlastní porod ve znamení hrdinství: Příběh doktorky, která zachránila život při vlastním porodu a ukázala, co znamená opravdová odvaha!

zdroj: freepik.com/pixabay.com

Doktorka Amanda Hessová, porodnice a gynekoložka, dobře chápe nepředvídatelnou povahu porodů. Nicméně, při jednom porodu si uvědomila, jak extrémně nepředvídatelné to může být. V červenci minulého roku, když byla v devátém měsíci těhotenství, se Hessová připravovala na narození svého druhého dítěte. V den nástupu do nemocnice, kde pracuje, se přihlásila jako pacientka.

Hess měla předtím dva dny volno. Když se usadila ve svém pokoji, uslyšela, že nově narozená holčička měla pupeční šňůru kolem krku a byla v ohrožení, zatímco přítomný lékař si odpočíval. Hess okamžitě jednala poté, co slyšela tuto zprávu. „Rychle jsem si oblékla další šaty na zakrytí zády a nazula boty, abych se vyhnula tekutině a podobným věcem, a šla jsem dolů do svého pokoje,“ sdělila místní televizní stanici WKYT.

„Věděla jsem, že nejsem v pohotovosti, ale chtěla jsem, abychom to dítě měli.“ Díky Hessině promptnímu jednání se podařilo zachránit holčičku. Poté, co se ujistila, že jak dítě, tak matka jsou stabilní, vrátila se do svého pokoje a porodila své dítě. Matka, Leah Halliday Johnsonová, které Hess pomohla, byla nejen vděčná, ale také překvapená, když se dozvěděla, co pro ni Hess udělala.

„Je úžasné, co udělala,“ uvedla Johnsonová v rozhovoru pro televizní kanál Lex 18. „Cítím se velmi šťastná, že tam byla a že je toho typu člověk. Opravdu si jí vážíme.“ Víme, že lékaři jsou jednou z těch profesí, které nikdy nejsou mimo službu, ale Hessová šla ještě o krok dál. Děkujeme, doktorko Hessová!

Pokračujte ve čtení na druhé straně. Dozvíte se -Role a odvaha: Když porodící žena musí jednat jako lékařka – příběh doktorky Amanda Hessové

(otevřete si jí níže)

Sdílejte tento článek svým přátelům.

Doporučené