Vzpomínáte si na pohádku „Kačenka a strašidla“? Podívejte, jak krásná žena z hlavní hrdinky vyrostla. Nepoznáte ji!

zdroj: instagram.com/youtube.com

Kdo by neznal oblíbený film Kačenka a strašidla? Tento populární film se na plátnech kin pravidelně objevuje i více než 30 let po svém prvním uvedení. Některá strašidla jsou k vidění dodnes, například Jiřina Bohdalová v roli Berty. Ale kam se poděla malá Kačenka?

Dnes se podíváme na herečku Helenu Vitovskou, která v té době ještě neuměla číst.
Jako mladá dívka se objevila ve filmu Nefňukej, Veverko!
Kouzelná mušle“ a dalších filmech.

S herectvím začala díky svému otci, který ji vodil na konkurzy. Nejprve byla vybrána jako vedlejší herečka, ale během zkoušek.
Během zkoušek však bylo rozhodnuto, že si zaslouží hlavní roli, a byla vybrána do hlavní role.

Malá Helen se do konkurzu dostala náhodou a nikdy neplánovala, že bude hrát hlavní roli. Kačenka z filmu Nefňukej veverko! byla role, kterou jsem nakonec získala, nikoliv skutečná role. blesk.cz citoval dětskou hvězdu. Už tehdy patřila mezi nejelitnější skupinu herců, ale pro dívku to byli jen „cizí lidé“.

V roce 1992 byl uveden televizní film Kačenka a strašidla režiséra Jindřicha Poláka.

Roli Kačenky, holčičky, která věří na strašidla, si zahrála Helena Vitovská. Po krátkém pobytu v rakouské nemocnici se Kačence poštěstí zdědit po dědečkovi Slobodovi strašidelný zámek. Ten je ovšem plný skutečných strašidel a dobrodružná cesta malé holčičky začíná.

Vitovská si pak zahrála ještě v pokračování Kačenka a zase ta strašidla, nicméně to byl její poslední herecký počin. Poté se již před kamerou neobjevila.

 

Pokračujte ve čtení na druhé straně.

Sdílejte tento článek svým přátelům.

Doporučené