Z použitého karavanu na luxusní salon krásy – nápad jedné ženy zasáhl internet a mění životy!

zdroj: instagram.com/youtube.com

Nyasha Maponga, 23letá žena, chtěla mít místo pro svou práci jako nail designérka, ale salon by pro ni byl příliš drahý a ani zahradní dům nebyl v jejím rozpočtu. Tak koupila starý karavan za 400 eur na Facebook Marketplace a za 50 eur ho nechala odvézt k domu svých rodičů. Poté, co se naučila některé techniky ze sociálních sítí, jako jsou TikTok a YouTube, použila své řemeslné dovednosti k přeměně karavanu na pohodlný salon na manikúru.

Celkové náklady na renovaci karavanu činily 2 550 eur, což bylo o 5 450 eur méně, než kdyby si postavila novou budovu v zahradě. Nejdražší položkou bylo nákup nástrojů a vybavení, jelikož je nevlastnila. Koupila stěnové obložení, nářadí, barvu, podlahovou krytinu a vytápění za 445 eur. Vinylovou podlahu za 178 eur nechala položit za 80 eur a koupila malou ledničku za 119 eur. Dále koupila dřez a kohoutek za 65 eur a nechala je namontovat za 80 eur. Většinu interiéru koupila v IKEA a Homesense za 420 eur a za nové čisticí prostředky a kávové a čajové pomůcky zaplatila dalších 90 eur.

Nyasha trávila šest týdnů vylepšováním karavanu a nyní má v něm svůj podnik, Ny’s Nail Room. Její zákazníci si užívají jedinečnou atmosféru a cítí se tam velmi pohodlně. Celkově lze říci, že Nyasha ukázala, že i s omezeným rozpočtem a omezenými řemeslnými schopnostmi lze přeměnit starý karavan na funkční a stylový prostor.

Otevřete si pokračování na další straně.

Sdílejte tento článek svým přátelům.

Doporučené