Zahalený v tajemství: Alžběta II. ukryla neuvěřitelného hosta ve svatební den před očima světa

zdroj: freepik.com/pixabay.com

Když královská princezna Alžběta II. vstupovala do manželství s princem Philipem, chtěla si po boku mít svého nejlepšího přítele – svého psa Susan. Tento detail však zůstal utajen až do nedávné doby.

V roce 1947 se tisíce lidí vydaly do ulic Londýna, aby byly svědky významného okamžiku v životě princezny Alžběty, zatímco rádio BBC vysílalo svatební obřad do 200 milionů domácností po celém světě. Ačkoliv se o věrném mazlíčkovi princezny mluvilo jen ve zvěstech, nová kniha odhaluje, že pes Susan byl přítomen na svatební cestě novomanželů.

Pembroke Welsh Corgi jménem Susan se stal nejen neodmyslitelnou součástí královské rodiny, ale také důležitou postavou ve svatebním dni Alžběty II. Autorka Caroline Perry ve své knize „The Corgi and the Queen“ odhaluje, že pes Susan doprovázel Alžbětu a prince Philipa na jejich romantickém výletě v kočáře.


Ačkoliv bylo chladno, Susan byla pečlivě zahřívána termoforem a přikrývkou. „Elizabeth chtěla mít po svém boku nejlepší kamarádku v nejdůležitější den svého života. Bylo to vidět na princeznině tváři – zářila,“ prozradila autorka Perry v rozhovoru pro magazín People.

Pokračujte ve čtení na druhé straně.

Druhou stranu si otevřete níže

(Pokračování otevřete níže)

Sdílejte tento článek svým přátelům.

Doporučené