Nechápal, proč na zahradě neroste tráva. Když začal kopat, nevěřil vlastním očím

zdroj: freepik.com/pixabay.com

Již 30 let hledá 62letý Jim Clark způsob, jak dodat své zahradě hustou vrstvu zeleně. Jeho snaha vždy skončila neúspěchem. Nakonec se rozhodl pro nejradikálnější přístup, kterého se dlouho obával. Začal kopat, a když byl asi půl metru pod povrchem, narazil na tvrdý předmět, se kterým už nešlo pohnout.

V průběhu let vyzkoušel všechno. Do tohoto domu se s manželkou nastěhovali ještě před založením rodiny. Když si dům prohlédli, zamilovali si jeho útulnou polohu a tvar, zejména přilehlou zahradu. Protože dům koupil v zimě, neviděl, v jakém stavu je trávník pod sněhem. První šok a zklamání přišly, když sníh toho roku brzy na jaře roztál.

Jim nebyl z těch, kteří se snadno vzdávají. Bez váhání se vydal do zahradního centra. Tehdy ještě netušil, že následující čtvrtstoletí stráví bojem za své cíle. Dokonce začal studovat teorii pěstování trávy. Studoval knihy psané pro zahrádkáře a zkoumal trh s hobby produkty. Vše marně. Zeptal se svých přátel a pozval je k sobě domů. Pozval dokonce i profesionální zahradníky.

 

 

Pokračujte ve čtení na druhé straně.

Sdílejte tento článek svým přátelům.

Doporučené