Víte, že zemřel herec z Angeliky? Kolikáté narozeniny by podle Vás oslavil tento rok, a jak je to dlouho od smrti?

zdroj: instagram.com/youtube.com

Ve věku 93 let zemřel ve čtvrtek francouzský režisér a herec Robert Hussein. Pokud jde o jeho manželku, o incidentu informovala agentura AFP. V České republice je Hussein známý především jako hrabě Joffrey de Perac ve filmové sérii Angelica, kde si zahrál po boku Michela Messiera.
Dle své třětí manželky zemřel herec ve středu ráno v nemocnici, kde byl kvůli „problému s dýcháním“. Třiadevadesáté narozeniny oslavil teprve ve středu.
Hussein se narodil v Paříži v roce 1927 jako Robert Husseinoff. Jeho otec je skladatel ázerbájdžánského původu a jeho matka je ukrajinská komička.
Odmalička chodil na hodiny herectví. Poprvé se objevil v divadle a v 21 letech debutoval i ve filmu. Kromě herectví se později věnoval i režii divadelních her a filmů.

Zahrál si například po boku Jeana-Paula Belmonda ve filmech Hudba (1967), Zakázaný kněz (1973), Profesionál (1981) nebo Muž a jeho pes (2009).
Nejslavnější Husajnovou rolí ale zůstává okouzlující hrabě Deperac v sérii Angelica. „Jsem s Angelikou teprve pět let. Je to šílené. Ztratil jsem identitu. Jak říkala moje žena, můžeš natočit sto filmů, ale na tvém hrobě je jen poloviční Pérák Like a jeho jizvy.“ “ Hussein řekl o své nejslavnější roli před lety.
Pokračujte na další straně.

Sdílejte tento článek svým přátelům.

Doporučené