Žena nalétla muži, který se vydával za falešného Pavla Vítka. Dostal z ní až 100.000 Kč jak si na tohle dát pozor?

zdroj: instagram.com/youtube.com

Varování Pavla Vítka na Facebooku

Zpěvák Pavel Vítek již začátkem května varoval své fanoušky na Facebooku před falešným profilem, který se jej snaží napodobit. „Dejte si pozor na falešný profil, nejsem to opravdu já, sledujte prosím jen můj oficiální,“ varoval zpěvák. „Neposílám nikomu žádné zprávy, je to podvod! Doporučuji profil níže uvedený nahlásit, hlavně mu neodepisujte a nepřidávejte do přátel, ani ho nesledujte,“ apeloval zpěvák. Pod příspěvkem se objevilo několik komentářů od lidí, kteří již měli s falešným profilem zkušenost.

„Už se mně to stalo… Ale po pár slovech vím, že je to falešný profil,“ napsala jedna z fanynek. „Dobrý den, teď mi přišla žádost o přátelství, právě a bylo mi to divné, tak to hned blokuji. Je to hrozné, denně plno žádostí samý podvodníci,“ přidala se další uživatelka. Bohužel, varování nedosáhlo ke všem včas.

Příběh okradené ženy

Magazín Lifee.cz měl možnost exkluzivně hovořit s příbuznou jedné z postižených žen. Její případ je ukázkový a zároveň slouží jako velké varování, jak nebezpečné jsou online konverzace s neznámými lidmi. „Moje padesátiletá teta je osamělá, manžel jí zemřel před mnoha lety na vážnou nemoc. Zároveň není schopná vyhodnotit některé situace tak, jako běžný zbytek populace, uvažuje trochu jinak,“ naznačuje příbuzná, která si z pochopitelných důvodů přeje zůstat v anonymitě.

„Na rodinné oslavě se nám pochlubila, že si píše s Pavlem Vítkem, takže jsme zbystřili. ‘My se máme rádi, rozchází se s Janisem a chce být se mnou. Hned jako se vrátí z Ameriky, tak spolu začneme žít,’“ popisuje, jak její teta propadla falešnému profilu známého zpěváka.
Pokračujte ve čtení na druhé straně.

Druhou stranu si otevřete níže

(Pokračování otevřete níže)

Sdílejte tento článek svým přátelům.

Doporučené