Žene se na nás saharský prach a lidé si nemají kam schovat svoje auta. Co s tím můžete dělat? Jaké podmínky nám to přinese?

zdroj: instagram.com/youtube.com

Duben nás vítá slunečnými paprsky a příjemným teplem, které by mělo ještě v následujících dnech stoupnout. Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) se očekává, že téměř letní teploty vydrží i na prvního máje. Avšak, jak naznačují meteorologické modely, blížící se období může přinést změny v podobě oblačnosti a doprovodných přeháněk a bouřek.

Slunečné počasí se proměňuje

V neděli očekáváme převážně jasné nebo částečně zatažené nebe. Během dne však můžeme očekávat přechodně zvýšenou oblačnost. Meteoroložka Michaela Valachová zdůrazňuje, že výjimečně může docházet k vytváření mlhy nebo nízké oblačnosti, především na Českomoravské vrchovině.

Tyto podmínky by se však měly postupně rozptylovat v průběhu dopoledne. Teploty se oproti sobotě mírně zvýší, pohybujíc se mezi 19 až 23 °C. Je však nutné brát v úvahu i zvýšenou větrnou aktivitu, která může dosáhnout na Moravě a ve Slezsku i rychlosti kolem 50 km/h.

Vliv saharského prachu na počasí

Jedním z faktorů, který může ovlivnit počasí v Česku, je saharský prach. Tento prach může způsobit zvýšenou oblačnost a snížení teplot, což se odrazilo i v nedávných meteorologických modelech.
Pokračujte ve čtení na druhé straně.

Druhou stranu si otevřete níže

(Pokračování otevřete níže)

Sdílejte tento článek svým přátelům.

Doporučené