Zkušení uklízeči z velkých firem vám poradí, na která místa nezapomenout a jak je jednoduše vyčistit.

zdroj: instagram.com/youtube.com

Chcete-li vědět, jaký druh hospodyně je žena, nehledejte nic jiného než její koupelnu a toaletu. I když se to může zdát přitažené za vlasy, dává to smysl. Rezavý záchod, plný vápenatých usazenin, vodní kámen na obkladech v koupelně, baterie, vana, umyvadlo, není vůbec dobrá vizitka správné hospodyňky. V době, kdy máme k dispozici všechny produkty na čištění čehokoli, se to zdá jako snadná práce. Ale vezměte si to k srdci. Každý z těchto prostředků je sloučeninou několika látek, z nichž žádná není bezpečná pro naše zdraví, potažmo pro přírodu. Když je používáme, musíme je omýt vodou a ta pak stéká kanalizací do řek a dál. Věci v našem domově nám přitom mohou sloužit stejně, aniž by jakkoli ohrožovaly naše zdraví nebo přírodu. Za chvíli je použijeme na výrobu čističů koupelen a toalet.

3 ingredience a vznikne parádní čistící prostředek!
Většinou je to jedlá soda, pak kyselina citronová a teplá voda. Dále ručník nebo kartáč. Vezmeme rozprašovač a zalijeme teplou vodou. Postříkejte kyselinou citronovou, vypněte a dobře protřepejte. Pokud je atomizér čistý, zkontrolujeme, zda se kyselina rozpustila. Směs pak jednoduše nastříkejte na záchod, kachličky, baterii nebo umyvadlo a nechte 10-15 minut působit. Kyselina rozpouští všechny usazeniny. Pokud se samy úplně nerozpustily, můžete štětcem rozhýbat více struktur a povrchů, aby se kyselina dostala co nejhlouběji. Poté opláchněte tekoucí vodou. Tento postup opakujte, dokud vše nebude jiskřit.

Co s jedlou sodou?
Sodu nasypte přímo do záchodu, a až začne reagovat s kyselým roztokem, zkuste kartáčkem vyčistit celý záchod, umyvadlo nebo vanu. Jedlá soda má silný bělící účinek, takže po opláchnutí bude vše zářivě bílé. Pozor na obklady a dlažbu. Pokud nejsou glazované, může je kyselina poškodit. Proto se doporučuje vyzkoušet účinek někde na malém kousku.

Jak na to?
Hodně záleží na tom, jak moc vše využíváte. Jak tvrdou máte vodu. To vše může ovlivnit usazování vodního kamene a soli na záchodových mísách a jiných sanitárních zařízeních. Pokud provádíte týdenní pravidelný úklid, můžete jej spojit se sanitárním úklidem. Pokud jsou sůl a vodní kámen ponechány delší dobu, bude jejich odstranění trvat déle. Časem to najdete a pak už to nenecháte dojít do fáze, kdy necháte ruce. Někdy neuškodí nalít si obyčejný ocet rovnou do záchodu. Má stejný účinek jako kyselina citronová, jen je levnější. Také to můžete nechat přes noc.

Sdílejte tento článek svým přátelům.

Doporučené