Zůstat nebo odejít? Nemůžete se rozhodnout? Odpovězte na si na těchto 6 otázek a budete mít jasno

Každý vztah někdy dojde do bodu kdy ani jeden neví kudy kam. Každý, kdo hledá tu pravou nebo pravého někdy zažil dilema, zda ten vedle něho je opravdu ten osudový člověk. V tu chvíli nastává dilema, zda s partnerem zůstávat, nebo ze vztahu odejít a hledat dál. V mnoha případech je to dost těžké, protože rozum nám říká, ať odejdeme a najdeme lepší, ale srdce nám našeptává něco zcela jiného. Jak tedy máme poznat, zda udělat rázné ukončení nebo tomu dát ještě šanci?

Poznat, kdy máme zůstat v nějakém vztahu nebo je už čas odejít, patří k nejtěžším rozhodováním, kterýmu v životě čelíme. Ovšem je potřeba naučit se rozeznávat, kdy určitý vztah dospěl ke svému konci a kdy je na čase z něho odejít aby bolest byla menší. Některé vztahy, které za život máme, nejsou zkrátka na celý život, ale pouze jedna kapitola. Ale rozhodně bychom neměli dělat žádná rozhodnutí na základě nějakých přechodných pocitů, nebo pokud je šance na záchranu.

Můžou nám pomoci i odpovědi na těchto pár otázek.

1. Posiluje nám tento vztah naše zdraví, nebo ho naopak oslabuje? Dává nám tento vztah energii, nebo naopak nám ji bere?

2. Můžu být v tomto vztahu skutečně sám sebou?

Pokud se v kterémkoliv vztahu necítíme dobře, nemůže to fungovat. Nemůžeme z toho nikoho obviňovat, zkrátka kdy mezi vámi a partnerem není ta správná rezonance, nic s tím nenaděláte. Láska a soulad se nemůžou vynucovat, buď ve vztahu jsou, nebo ne.

3. Vytváříme spolu ve vztahu harmonii nebo dochází často k nedorozumění?

4. Můžeme být s partnerem citově otevření? Můžeme mít v přítomnosti partnera dobrý pocit z toho, jací jsme? Anebo se v nás náš partner snaží vyvolat pocit nedostatečnosti a viny? Potom je vhodné z takového vztahu zcela určitě odejít.

5. Dokážu si s tímto člověkem představit budoucnost?

6. Vnímá partner mojí hodnotu?

Odpovězte si na dané otázky a hned by jste měli mít jasno, zda to co máte je přesně to co hledáte.