10 hlavních důvodů, proč byste měli pít pivo! 7. důvod vás pořádně překvapí!

 

 

Pivo všichni z nás dobře známe. Jedná se o alkoholický nápoj, který obvykle preferujeme pít ke konkrétním jídlům. Platí to zvláště pro lidi v Evropě…Pivo má vyšší obsah bílkovin a vitamínů skupiny B než víno. Množství antioxidantů je srovnatelné s vínem. Chmel, jedna z hlavních složek piva, je nadmíru bohatým zdrojem flavonoidů, které jsou velmi potentními antioxidanty. Je dobré také vědět, že pivo je extrémně dobrým zdrojem minerálů, které hrají důležitou roli při více metabolických procesech. Když se pivo pije v přiměřeném množství, bez pochyb přispívá k posílení vašeho zdraví a to hned ve více směrech. V dnešním článku vám prozradíme 10 dobrých důvodů, proč byste jej měli pít.

 

(1) Chrání ledviny 

Pivo dokáže udržovat vaše ledviny zdravé. Současná studie ukázala, že pivo má na ledviny vskutku blahodárné účinky. Ve skutečnosti jediná láhev piva (nebo jedno točené pivo) snižuje riziko vzniku ledvinových kamenů až o 40%! 

(2) Snižuje cholesterol 

Pivo také dokáže snižovat hladinu cholesterolu v krvi. Potřebujete vědět následující: Rozpustná vláknina nacházející se v pivu výrazně snižuje LDL cholesterol, tedy ten špatný cholesterol. 

(3) Dodává vitamíny skupiny B 

Pivo zvyšuje hladinu vitamínů skupiny B v těle. Podle expertů, tento nápoj obsahuje několik důležitých vitamínů skupiny B, jako jsou B1, B2, B6 a B12. Výzkumy také ukazují, že konzumenti piva mají až o 30% vyšší hladinu vitamínu B6 než lidé, kteří ho nepijí. Ve srovnání s konzumenty vína, je tato hladina až dvojnásobná! Nezapomínejte také na to (hlavně vegetariáni), že pivo je vydatným zdrojem nepostradatelného vitamínu B12. 

Pokračujte na další straně.