5 rad, jak pomoci venkovním kočkám přečkat zimu.

zdroj: instagram.com/youtube.com

Máte svoji kočičku, která tráví v zimě většinu času venku? Či je vám líto potulných koček, které se před mrazem nemají kam schovat? V obou případech můžete malým tvorečkům pomoci! Čtěte naše tipy, jak venkovním kočičkám nevlídnou zimu ulehčit.

Kvalitní krmivo je základem

Záhřev malého tělíčka spotřebovává hodně energie. Kočka by proto již od podzimu měla dostávat výživnou stravu, díky které si vytvoří tukové zásoby. Při výběru krmiva dbejte na zvýšený podíl masa (u granulí nad 40 %, u konzerv alespoň 8 %). Důležitý je též zdroj zdravých tuků – rybí či lněný olej můžete kočičce podávat i samotný.

Zateplený domeček proti zlému počasí

Venkovní obydlí můžete kočičce koupit, je ale velmi jednoduché vyrobit ho svépomocí. Pevnou bedýnku – např. od banánů – polepte až na vchodový otvor polystyrenem a vyložte zevnitř chundelatou dekou. Použijte co nejméně toxické lepidlo, ať vaše kočka netráví celou zimu v karcinogenních výparech. Celý domeček ještě zamotejte do starého koberce či deky a umístěte na závětrné místo.

I kočky ocení teplé jídlo

V chladném počasí je důležitější než kdy jindy, podávat kočičkám stravu ohřátou na teplotu těla. Máte-li svého mazlíčka opravdu rádi, dopřávejte mu pravidelně teplý masový vývar. Uvařit ho stačí jednou, z kostí a odřezků – a poté zamrazit do tvořítek na led. Kočičce každý den kostečku rozmrazíte.

Pravidelný pitný režim i pro kočky

Po zámrazu si již kočky nejsou schopné opatřit vodu k pití svépomocí. Je proto nezbytné, alespoň dvakrát denně vodu v mističkách obměňovat. Pokud vaše kočička po výměně zmrzlé vody často hodně a hltavě pije, kontrolujte kapalný stav vody častěji.

Balzám na popraskané tlapky

Nejen lidi trápí v zimě rozpraskaná kůže. Kočičky poraněnými tlapkami musí přímo našlapovat po zmrzlé zemi. Pokud nechcete investovat do speciálních kočičích mastí, použijte vepřové sádlo či jiný balzám přírodní povahy. Vyvarujte se vazelínám a parfemovaným mastím, které mohou kočičí kůži podráždit.

Že je kočičce teplo, poznáte podle spokojeného vrnění a zahřátých tlapiček. Pokud se kočička choulí a schovává packy pod sebe, oblepte domeček další izolační vrstvou a dopřejte jí porci teplého jídla navíc.

 

Sdílejte tento článek svým přátelům.

Doporučené