7 návyků, které si před spaním zapamatujte a které vám pomohou zhubnout

Během spánku spálíme asi 300-400 kalorií. To je skoro stejné jako u hodinového běhání. Odborníci tvrdí, že zlepšení kvality spánku může ještě urychlit spalování tuků. Zde je několik užitečných tipů, které vám pomohou zlepšit váš metabolismus během spánku.

1. Dbejte na teplotu

1. Dbejte na teplotuOptimální teplota v ložnici je 18°C. Výzkumy ukazují, že nižší teplota zrychlí váš metabolismus, takže vaše tělo začne spalovat více kalorií.

2. Pijte hroznovou šťávu

2. Pijte hroznovou šťávuHroznová šťáva pomáhá spalovat kalorie díky obsahu resveratrolu, který přeměňuje škodlivý bílý tuk na hnědý tuk, který zahřívá tělo. Vypití sklenice hroznové šťávy před spaním vám pomůže shodit přebytečný tuk.

3. Jděte spát a vstávejte ve stejnou dobu

3. Jděte spát a vstávejte ve stejnou dobu 

Nepravidelné spaní přispívá k přibírání na váze. Normálně nám hormon zvaný melatonin dává vědět, kdy jít spát, a také pomáhá aktivovat hnědé tukové buňky.

Pokud chodíte spát nepravidelně, narušujete produkci melatoninu, který výrazně ovlivňuje kvalitu vašeho spánku. Výsledkem je, že ráno cítíte potřebu zkonzumovat více kalorií, než skutečně potřebujete.

Pokračujte na další straně.