Analýza cen potravin v Polsku: Zůstanou ceny nezměněné i přes zvýšenou daň?

zdroj: instagram.com/youtube.com

Zvýšení daně a závazek obchodníků

Polští spotřebitelé nedávno zažili zvýšení daně na potraviny o pět procent, což vyvolalo obavy z možného nárůstu cen. Nicméně, obchodní řetězce jako Lidl, Biedronka a Kaufland slibují, že ceny potravin zůstanou nezměněné a že tuto navýšenou daň ponesou sami.

Reakce Lidl, Biedronka a Kaufland

Řetězec Lidl reagoval na zvýšení daně s kampaní „Stop DPH“ a zároveň slibuje, že udrží ceny na původní úrovni u více než 1600 druhů potravin. Biedronka, která již vede cenovou válku s Lidlem, se také zavázala udržet nulovou daň u více než čtyř tisíc produktů. Kaufland se připojil k tomuto trendu a oznámil, že ceny zůstanou stejné u deseti tisíc potravinových výrobků.

Reakce spotřebitelů

První reakce polských spotřebitelů naznačuje, že nárůst daně zatím nezpůsobil dramatický nárůst cen potravin. Zatímco někteří spotřebitelé jsou skeptičtí ohledně slibů obchodníků, další se domnívají, že zvýšení o pět procent není dramatické a nečekají žádné zásadní změny v cenách.


Trend nákupů Čechů v Polsku

Navzdory zmíněnému zvýšení daně a možnému riziku negativního vlivu aktuálního kurzu koruny na nákupy v Polsku, zájem Čechů o levnější nákupy v sousední zemi neklesá. Dokonce i s mírným nepříznivým kurzem koruny vůči polskému zlotému se očekává, že zájem Čechů o nákupy v Polsku zůstane stabilní.

Pokračujte ve čtení na druhé straně.

Druhou stranu si otevřete níže

(Pokračování otevřete níže)

Sdílejte tento článek svým přátelům.

Doporučené