test

Analýza cen potravin v Polsku: Zůstanou ceny nezměněné i přes zvýšenou daň?

zdroj: instagram.com/youtube.com

Výhody nákupů v Polsku pro Čechy

Čeští spotřebitelé nacházejí v Polsku stále výhodné ceny některých potravinových výrobků, zejména v porovnání s cenami v Česku. Produkty jako máslo, brambory a cigarety jsou v Polsku výrazně levnější a mnozí Češi využívají tuto výhodu, zejména během svátků a sezónních slevových akcí.

Vliv změn kurzu koruny

I přes mírně nepříznivý kurz koruny vůči polskému zlotému zůstává zájem Čechů o nákupy v Polsku stabilní. Historicky vzato, český zájem o nákupy v Polsku odolal i větším cenovým skokům, což naznačuje, že aktuální změny v kurzu koruny nebudou mít dramatický vliv na nákupní chování Čechů.

Perspektiva a odhadovaný vývoj

Zatím není jasné, jak dlouho si obchodníci udrží nulovou daň na potraviny a zda se navýšení daně nakonec promítne do cen potravin. Některá média naznačují, že obchodníci mohou udržet nulovou daň až do konce května, ale definitivní rozhodnutí zůstává nejasné.

Podle odhadů polského statistického úřadu stát loni přišel o zhruba 11 miliard zlotých v důsledku nulové daně na základní potraviny. Otázka, zda se toto opatření ukáže jako udržitelné dlouhodobě, zůstává otevřená.

Mohlo by Vás zajímat: Na tyto otázky dokáže odpovědět jen génius nebo schizofrenik. Kdo z nich jste?

Zdroj: novinky.cz

Sdílejte tento článek svým přátelům.

Doporučené