Bývalý moderátor a fitness trenér Jan Kavalír zrušil svojí eutanazii. S manželkou čekají dítě.

zdroj: instagram.com/youtube.com

Seznamujeme se s Janem Kavalírem

Jan Kavalír, bývalý fitness trenér a novinář původem z Kutné Hory, bojuje s nevyléčitelnou amyotrofickou laterální sklerózou (ALS) posledních sedm let. Tato zákeřná nemoc postihla jeho motorické neurony, což vedlo k postupné ztrátě kontroly nad svaly a paralýze. Dnes je Jan zcela bezvládný a komunikuje pouze prostřednictvím pohybů očí.

 

Neúnavná podpora manželky Martiny

Svou slovenskou manželku Martinu potkal Jan v roce 2017, která je rovněž sportovní koučkou. Martina ho od té doby neopustila a stála při něm ve všech obtížných chvílích. Dokonce se s ním rozhodla sdílet celý život a v roce 2021 si ho vzala za muže. I přes nepředstavitelné těžkosti, které s sebou nemoc přináší, zůstávají Jan a Martina pospolu a bojují s touto nemocí společně.

Zlomová chvíle: rozhodnutí o asistované sebevraždě

S neustálým zhoršováním Janova stavu a vědomím blížící se smrti se Jan a Martina rozhodli pro dobrovolný odchod ze světa. Po důkladné úvaze a vyřízení veškerých potřebných dokumentů se rozhodli pro asistovanou sebevraždu ve Švýcarsku, kde je tato praxe legální. Původně měl být Janovy odchod naplánován na pátek 19. dubna.

Neočekávaný zvrat: překvapivé těhotenství Martiny

Však před čtvrt rokem nastala neočekávaná změna okolností – Martina zjistila, že po sedmi letech marného snažení s Honzou otěhotněla. S přibývajícím těhotenstvím a nejistotou, zda se Janova dcera vůbec dožije, se Jan s Martou rozhodli prozatím odložit plány na asistovanou sebevraždu a přijmout novou výzvu, kterou pro ně představuje narození jejich dítěte.

Pokračujte ve čtení na druhé straně

Sdílejte tento článek svým přátelům.

Doporučené