Držitelé rekordů, včetně Islanďanů ale také ČECHŮ a SLOVÁKŮ, spotřebují 20 kg NEJVÍCE TOXICÝCH ryb ročně,

zdroj: instagram.com/youtube.com

Ryby jsou prospěšné pro vaše zdraví, ale ne všechny jsou stejně výživné. Pokud jde o výběr mezi rybami a masem, je důležité zvážit, které druhy ryb preferujete. Existuje mnoho důvodů, proč byste měli zvážit začlenění ryb do svého jídelníčku, ale také je důležité věnovat pozornost tomu, jaké druhy ryb konzumujete.

Ryby a zdraví

Ryby jsou bohaté na bílkoviny, vitamíny a minerály, což jsou všechny živiny nezbytné pro správné fungování těla. Ale to, co činí ryby opravdu výjimečnými, jsou omega-3 mastné kyseliny, které jsou klíčové pro zdraví srdce a mozku. Konzumace ryb může snížit riziko srdečních chorob, podporit zdravou funkci mozku a snížit záněty v těle.

Jaké ryby jsou nejlepší?

Není všechno zlato, co se třpytí, a to platí i pro ryby. Existuje několik druhů ryb, které byste měli zařadit do své stravy, a některé, kterým byste se měli vyhnout.Mezi rybami, které jsou bohaté na omega-3 mastné kyseliny, patří losos, tuňák, makrela a sardinky. Tyto ryby mají vysoký obsah omega-3 a jsou skvělou volbou pro podporu zdraví srdce a mozku.

Opatrně s některými druhy

Existují však i ryby, které byste měli konzumovat s opatrností, protože mohou obsahovat toxiny a těžké kovy. Mezi tyto ryby patří tuňák, šproty, pangasius a tilapie. Tyto druhy ryb mohou být kontaminovány látkami, které mohou být škodlivé pro zdraví.
Pokračujte ve čtení na druhé straně.

Druhou stranu si otevřete níže

(Pokračování otevřete níže)

Sdílejte tento článek svým přátelům.

Doporučené