Fiala tvrdí, že Rusko zaplatilo a zorganizovalo žhářský útok. Obviněnému nyní hrozí velmi zvláštní a vyjimečný trest.

zdroj: instagram.com/youtube.com

Významný teroristický útok v Praze

Soud dnes uvalil vazbu na šestadvacetiletého cizince, který byl zadržen v souvislosti se žhářským útokem v Praze 9. Tento útok se odehrál minulý týden v garážích městského dopravního podniku v Klíčově. Pachatel čelí obvinění z teroristického útoku a hrozí mu až výjimečný trest, včetně doživotí.

Podrobnosti o útoku

Požár v garážích městského dopravního podniku

Požár v garážích městského dopravního podniku způsobil škody na několika autobusech. Podle mluvčího dopravního podniku Anety Řehkové dosahuje odhadovaná škoda přibližně 200 000 korun. Požár byl uhašen zaměstnanci pomocí hasicího přístroje. Na dopadení muže spolupracovala policie s Bezpečnostní informační službou (BIS). Vyšetřování ukázalo, že v současnosti nehrozí České republice další konkrétní bezpečnostní riziko.

Mezinárodní souvislosti

Zapojení Ruska

Premiér Petr Fiala uvedl, že existuje podezření, že útok byl organizován a financován z Ruska. Tento útok je vnímán jako součást hybridní války, kterou Rusko vede proti České republice. Fiala připomněl podobné útoky, jako byly výbuchy muničních skladů ve Vrběticích, za kterými stála ruská tajná služba GRU.

Varování o dalších útocích

Ministr vnitra Vít Rakušan upozornil, že ruské tajné služby mohou stát za podobnými útoky v celé Evropě. Česká republika může být jednou z cílových zemí těchto útoků. Policie a tajné služby proto pečlivě monitorují situaci a přijímají preventivní opatření.
Pokračujte ve čtení na druhé straně.

Druhou stranu si otevřete níže

(Pokračování otevřete níže)

Sdílejte tento článek svým přátelům.

Doporučené