Neskutečně šikovní lékaři v Olomouci, dali do pořádku Hasiče, který málem přišel o ruku při řezání dřeva. Podívejte se na tento dojemný příběh

zdroj: instagram.com/youtube.com

Vít Večeřovi se během okamžiku změnil život 26. srpna 2020. „Mladý hasič pomáhal tátovi při řezání dřeva a shodou nešťastných náhod téměř přišel o levou ruku. Díky odhodlání, houževnatosti a perfektní práci plastické chirurgie a rehabilitačního týmu Fakultní nemocnice Olomouc se mohl letos v březnu vrátit naplno k své práci,“ popsal mluvčí FN Olomouc Adam Fritscher.

Okamžik nehody a první pomoc

Před zraněním sloužil Vít Večeřa na olomoucké stanici rok. „Táta řezal dřevo a chtěl na chvíli pomoci jeden kus přidržet. Jenom v papučích jsem vyběhl z domu, že mu pomůžu. Ujela mu ale bruska a pořezala mi levou ruku,“ zavzpomínal na událost mladý hasič.

První zásah a volání záchranky

„Vykousala mi svaly, šlachy, zajela až do kosti, takže mi ruka zůstala viset jen na jedné části zápěstí. Poškodila i tepny, takže všude chrstala krev. Ruku jsme s tátou zaškrtili a volali jsme záchranku,“ popsal Večeřa.

Léčba a rehabilitace

V nemocnici absolvoval řadu operací a rehabilitací. „Nejdříve to vypadalo, že o ruku úplně přijdu, ale díky péči na plastické chirurgii a rehabilitačním oddělení se ji podařilo zachránit, za což jsem jim moc vděčný,“ poznamenal hasič.
Pokračujte ve čtení na druhé straně.

Druhou stranu si otevřete níže

(Pokračování otevřete níže)

Sdílejte tento článek svým přátelům.

Doporučené