Indičtí lékaři rozdělili hlavu na části a vysvětlili příčinu bolesti na určitých místech.

zdroj: instagram.com/youtube.com

Zatímco západní medicína je založena na racionální úvaze a zkoumání, čím více se díváme na východ, tím častěji nacházíme různé přístupy vycházející z místních filozofií. Jednou z takových metod je takzvaná ajurvéda, která vychází z indické filozofie sankhya.
Není divu, že západní medicína tuto metodu označuje jako alternativní a někteří lékaři ji dokonce označují jako šarlatán. Indická lékařka Kharisha Jokari ji však studovala roky a její léčba a diagnostika vykazovaly dobré výsledky.

Indická lékařka se ve svém výzkumu zaměřila na bolesti hlavy a související problémy po celém těle. Sama říká, že věří, že vše v těle souvisí se vším, takže i bolest hlavy, kterou často přehlížíme, může často znamenat velmi vážný problém. Jen je ještě neznáme. Chronické a dlouhodobé bolesti hlavy podle ní ukazují na vážnější problém než nespavost.
Lékaři v její studii rozdělili lidskou lebku na 12 bolestivých částí. Bolest v oblasti nosu a čelisti může například naznačovat problémy se zuby a dásněmi, ale na to přijdete sami. Bolest za okem ukazuje na vážnější problém. Bolest v dolní části ukazuje na zvýšení množství kyseliny v těle, naopak bolest v horní části oka může znamenat, že v žaludku je skrytý zánět.
Pokračujte na další straně.

Sdílejte tento článek svým přátelům.

Doporučené