Kárné Řízení po Daru Úředníků: Nová Pravidla pro Lov

zdroj: instagram.com/youtube.com

Tři vysocí úředníci z Ministerstva zemědělství v České republice, Patrik Mlynář, Martin Žižka a Tomáš Kunc, byli potrestáni za přijetí daru v podobě bezpoplatkového lovu v honitbách Lesů České republiky. Ministerstvo zemědělství reagovalo změnou pravidel pro vydávání lovských povolenek.

Kárná řízení byla zahájena poté, co Seznam Zprávy v lednu upozornily na lovecké aktivity těchto úředníků. Všichni tři obdrželi písemnou důtku, která představuje mírný trest. Minister zemědělství Marek Výborný uvedl, že komise vzala v úvahu absenci podobných prohřešků v minulosti a kvalitní plnění svěřených funkcí.

Omezení Dárků pro Úředníky a Důsledky

Po odhalení případu byl státní tajemník ministerstva všem úředníkům zaslal dopis, zdůrazňující zákonnou povinnost nepřijímat dary nebo výhody nad 300 Kč. To mělo zabránit podjatosti. Úředníci byli dočasně vyloučeni ze správního řízení týkajícího se Lesů České republiky.


Odborné stanovisko Ministerstva vnitra nyní ukázalo, že po skončení kárných řízení toto omezení není nutné. Přesto ministr Výborný zdůraznil důležitost nových pravidel.

Pokračujte ve čtení na druhé straně.

Druhou stranu si otevřete níže

(Pokračování otevřete níže)

Sdílejte tento článek svým přátelům.

Doporučené