Nepříjemný zápach vycházející z těla je známkou vážného zdravotního problému! Okamžitě jednejte, zejména pokud zaznamenáte některý z následujících zápachů

zdroj: freepik.com/pixabay.com

Pokud z některých částí těla vychází nepříjemný zápach, může se jednat o zdravotní problém. Pokud nepomáhá používání deodorantu, zubní pasty nebo spreje na nohy, zakročte.

Není překvapivé, pokud se občas objeví zápach vycházející z různých částí těla. Pokud se však začne pravidelně objevovat z níže uvedených částí těla, může se s vaším tělem dít něco vážnějšího.

Acetonový dech – cukrovka

Jednou z komplikací diabetu je ketoacidóza. Ketoacidóza je způsobena nedostatkem inzulínu v krvi. Pokud se ketoacidóza neléčí, může vést k diabetickému kómatu a dokonce ke smrti. Protože tělo nemůže vyrábět dostatek energie, začne odbourávat mastné kyseliny, aby si zajistilo palivo pro správné fungování.

Vedlejším účinkem využívání mastných kyselin jako energie je tvorba ketolátek, která jsou kyselá a brzdí důležité procesy. Jedna z těchto kyselin, aceton, způsobuje zápach z úst. Pokud zaznamenáte charakteristický ovocný acetonový zápach v kombinaci s únavou, suchem v ústech, dýchacími obtížemi a bolestmi břicha, měli byste urychleně vyhledat lékařskou pomoc.

Špatný ranní dech

Pokud si před spaním pravidelně čistíte zuby, ale po probuzení vám stále zapáchá z úst, možná trpíte ústními bakteriemi. Může to být způsobeno sníženou tvorbou slin, zvýšeným pH nebo nahromaděním bakterií během spánku. S nárůstem bakterií začíná fermentace zbytků v ústech a vznikají těkavé sloučeniny síry.

 

Pokračujte ve čtení na druhé straně.

Sdílejte tento článek svým přátelům.

Doporučené