Jak se vypořádat s vysokou hladinou cholesterolu a vyhnout se srdečním onemocněním a mrtvici

zdroj: freepik.com/pixabay.com

Vysoká hladina cholesterolu je stejně jako vysoký krevní tlak neškodná, ale dost škodlivá. Vysoká hladina cholesterolu je jedním z hlavních rizikových faktorů závažných kardiovaskulárních onemocnění vedoucích k infarktu a mrtvici. Vysoký cholesterol je však doprovázen některými příznaky, které jsou snadno zjistitelné a umožňují vám vzít své zdraví zpět do vlastních rukou.

 

Vysoký cholesterol cévám výrazně škodí

Vysoká hladina cholesterolu způsobuje hromadění plaku v cévách, což vede k jejich zúžení a zhoršení průtoku krve. To vede k řadě zdravotních problémů, ale největšími problémy jsou mrtvice a srdeční infarkty.

Jediným spolehlivým způsobem, jak zjistit vysokou hladinu cholesterolu, je krevní test. Neberte proto prevenci na lehkou váhu a choďte na pravidelné kontroly ke svému lékaři. Někteří lidé si však stěžují na nepříjemné pocity, bolest nebo návaly horka v nohou ještě předtím, než je vysoký cholesterol zjištěn v krevním testu. To mohou být varovné příznaky.

Lékaři opakovaně uvádějí, že za vysokou hladinu cholesterolu je z velké části zodpovědný člověk sám. I když určitou roli hrají genetické faktory, hlavními příčinami jsou tučná strava, nedostatek pohybu, nadváha, kouření a konzumace alkoholu. Proto je třeba se vyhýbat velmi tučným potravinám obsahujícím nasycené mastné kyseliny. Volte raději potraviny obsahující zdravé tuky, jako jsou ryby, ořechy a avokádo. Také.

Přestaňte kouřit: snižuje to riziko kardiovaskulárních onemocnění a rakoviny.
Pravidelně cvičte: snažte se cvičit alespoň 30 minut čtyřikrát týdně.
Omezte alkohol: alkoholické nápoje pijte jen velmi zřídka.

 

Pokračujte ve čtení na druhé straně.

Sdílejte tento článek svým přátelům.

Doporučené