CO SE STANE S LIDSKÝM TĚLEM, POKUD PŘESTANETE KÝCHAT? To je opravdu nebezpečné, zpozorněte

zdroj: freepik.com/pixabay.com

Už se vám někdy stalo, že jste se na schůzce, v divadle nebo třeba v tramvaji a najednou se Vám chtělo kýchnout? Uvědomili jste si, že se to teď nehodí a museli jste to zastavit? Snažte se to v budoucnu už nedělat, protože to není dobré pro vaše zdraví.

Především je důležité si uvědomit, že ke kýchání dochází z určitého důvodu. Tímto důvodem je odstranění různých částic a bakterií, které se hromadí uvnitř nebo za nosem. Kýchání nám umožňuje očistit nosní dírky a celé tělo od zdraví škodlivých mikroorganismů. Kýchání je jedním z nejsilnějších reflexů lidského těla. Umožňuje nám vyfouknout vzduch rychlostí 160 km za hodinu a ze vzdálenosti 3 metrů. Úžasné, že?

Za prvé, kýchání může pomoci kontrolovat bakterie, které se hromadí v dýchacích cestách. Také tlak, který se hromadí, musí najít místo, odkud uniknout.

Pokud kýchání zastavíte nebo omezíte, veškerý tento tlak se přenese do vašich uší a může způsobit poškození ušního bubínku, což vede ke ztrátě sluchu a dlouhodobým závratím. Tlak může také způsobit prasknutí cév v očích a poškození bránice.

 

Pokračujte ve čtení na druhé straně.

Sdílejte tento článek svým přátelům.

Doporučené