Pár si koupil staré sídlo a objevil zazděný pokoj! Nikdo do něj přes 100 let nevstoupil.

zdroj: freepik.com/pixabay.com

Skrytou místnost objevila rodina, která získala starou usedlost. Manželé nečekaně koupili sídlo a vrátili se přímo do nedotčené minulosti. Rodina si koupila dům v jihozápadní Francii, konkrétně ve vesnici Bellabourg. Že to vlastně otevřelo portál do minulosti, přitom asi nečekala. Budova z poloviny 19. století je více než šest let prázdná. Po koupi domu v roce 2020 se manželé pustili do kompletní rekonstrukce a domov brzy začal odhalovat svá tajemství. V tuto chvíli nový majitel zjistil, že se zde skrývá tajná místnost se zdmi. Doslova zachránit minulost.

Jakmile rozbourali zdi, narušili prostor, který byl přes 100 let starý. První pozornost dvojice upoutala vojenská uniforma na středovém tribuně. Přestože má moly a další škůdce, vypadá skoro jako nový. Tehdy se šilo z opravdu kvalitních materiálů. Stůl vedle nabízí mnoho zajímavostí. Uvnitř byly zbraně, svícny, staré fotografie, popelník a láhev s nápisem „Náš syn Hubert Roccello odpočíval čtyři roky v zemi Flandry“.
Nad postelí visel obrovský portrét mladého muže v uniformě a klobouku s knírkem. Nový majitel domu byl přirozeně zvědavý, kdo je voják, a tak se to vydal zjistit. Ukázalo se, že je to poručík francouzské armády. V roce 1915 odešel na frontu, kde strávil tři roky války. Nakonec zemřel na polích moderní Belgie ve věku 22 let. Nejprve pohřben přímo na bojišti, v roce 1922 byl převezen zpět do rodiště.
Pokračujte na další straně.

Sdílejte tento článek svým přátelům.

Doporučené