Ruské Raketové Útoky na Kyjev: Zasaženo Nejmodernější Střelou Cirkon

zdroj: instagram.com/youtube.com

Ruské útoky na Ukrajinu přinášejí vážné důsledky nejen pro bezpečnost regionu, ale i pro mezinárodní politiku a stabilitu. Jedním z nejnovějších a nejzásadnějších incidentů je útok ruských raket Cirkon na hlavní město Ukrajiny – Kyjev. Tento článek se zabývá analýzou tohoto útoku a jeho důsledky.

Podrobnosti o útoku

V pondělí, 7. února, došlo k ruskému útoku na Kyjev, při kterém byly použity ruské rakety Cirkon. Tyto rakety jsou považovány za jedny z nejmodernějších a nejutajovanějších zbraní ve výzbroji Ruské federace. Trosky těchto raket byly nalezeny v různých částech Kyjeva, což naznačuje vážnost útoku.

Důsledky útoku

Podle informací Ukrajinské Státní služby pro mimořádné situace (DSNS) bylo při útoku zraněno devět lidí. Protivzdušná obrana sestřelila dvě rakety, ale některé z jejich trosk zasáhly civilní oblasti, způsobujíce škody na domech a infrastruktuře. Tento incident zvýšil napětí v regionu a způsobil obavy o další možné útoky.


Technické informace o raketě Cirkon

Raketa Cirkon, také známá pod kódovým označením SS-N-33 v NATO, je vybavena náporovým motorem s nadzvukovým spalováním typu scramjet. Má schopnost dosáhnout rychlosti devíti násobku rychlosti zvuku a údajný dolet až 1000 km. Tato raketa je schopna nést hlavici o hmotnosti až 400 kg, což ji činí značně ničivou zbraní.

Pokračujte ve čtení na druhé straně.

Druhou stranu si otevřete níže

(Pokračování otevřete níže)

Sdílejte tento článek svým přátelům.

Doporučené