Tabulka, která vám řekne, jak dlouho můžete řídit po požití alkoholu. Jak dlouho Vám v krvi vydrží láhev piva?

zdroj: instagram.com/youtube.com

Ať už se jedná o rodinnou oslavu, setkání s přáteli nebo jen posezení se spolupracovníky, všichni máme rádi sklenku dobrého vína alespoň jednou za čas. Většina lidí neví, jak dlouho trvá, než se alkohol z jejich těla vyloučí natolik, aby mohli znovu bezpečně řídit auto. Samozřejmě je ještě lepší, když si zavoláte taxíka a nejedete hned po oslavě. Po oslavě půlky dne si ale nemusíte být jisti, jestli ráno ještě něco máte.

Pamatujte, že policie nikdy nespí, a zvláště když dojde k velkému incidentu, lidé mají tendenci přijmout přísnější opatření a odjet. Alkoholismus vede nejen k pokutám, ale také k dopravním nehodám, při kterých můžete zranit nebo zabít sebe i ostatní. Účinky alkoholu mohou negativně ovlivnit vaši reakční rychlost a rozhodování. Mozek se zpomaluje, zvyšuje se napětí a není možné plně kontrolovat jeho činnost.
Nelze to samozřejmě paušalizovat, protože důležité je množství, procento a hmotnost pijáka. Podívejme se na některé příklady. Velká sklenice piva (4% alkoholu) zmizí za téměř 3 hodiny u 60kg osoby a 2½ hodiny u 70kg osoby. Pokud máte více než 100 kg, trvá to pouze 1 hodinu a 44 minut. Čím vyšší je tělesná hmotnost, tím kratší dobu trvá odpaření alkoholu.
Pokračujte na další straně.

Sdílejte tento článek svým přátelům.

Doporučené