Takhle s námi manipulují v obchodních centrech! Dejte si pozor na tyto nekalé triky!

Nakupování je často opravdovým peklem!

Ne kvůli tomu, že bychom nesehnali to, co jsme potřebovali, ale spíš kvůli tomu, že většinou koupíme mnoho blbostí a zbytečností, které nepotřebujeme. A proč vlastně? Protože byly ve slevě a protože si s námi prodejci pořádně zahrávají! Dnes se společně podíváme na 7 zlomyslných marketingových tahů, které používá každé obchodní centrum.

 

Slevové poutače

Ty jsou nejčastěji červené a opravdu velké. Upozorňují zákazníka na nejrůznějších akce a slevy. Doslova bijí do očí, takže se stane pouze málokdy, že by si jich někdo nevšiml. Červená barva vzbuzuje v člověku pocit, že musí jednat rychle. Tato barva nás donutí navštívit daný obchod v obchodním centru a podívat se na produkty, které jsou ve slevě nebo v akci. Žádné akce či slevy se však v obchodě často nenacházejí.

Produkty podobné těm značkovým 

Pokud navštěvujete v nákupních centrech obchody s oblečením, pravděpodobně jste si už všimli toho, že některé z obchodů nabízejí levný ikonický model určité drahé značky, tedy pouhou napodobeninu. Obchody se tak snaží nabídnout lidem designově a cenově lákavé produkty připomínající ty od drahých značek.