V Pražské nemocnici na Bulovce zaměnili pacientky! Šílená chyba stála život nenarozeného miminka!

zdroj: instagram.com/youtube.com

Význam Bezpečnosti Pacientů ve Zdravotnictví

Bezpečnost pacientů ve zdravotnických zařízeních je základním pilířem kvalitní péče a důvěryhodnosti instituce. Nedávná tragická událost na Gynekologicko-Porodnickém Oddělení Nemocnice na Bulovce v Praze nás všechny znovu připomněla, že tyto aspekty nelze podcenit.

 

Záměna Pacientek: Co Se Stalo?

V nedávné době došlo na Bulovce k fatální chybě, kdy lékaři omylem zaměnili dvě pacientky. Jedna žena měla podstoupit běžnou kontrolu, zatímco druhá měla podstoupit kyretáž. Bohužel, v důsledku této chyby přišla těhotná žena o své nenarozené dítě.

Reakce Nemocnice

Mluvčí nemocnice, Eva Stolejda Libigerová „Dne 25. března se na naší gynekologicko-porodnické klinice stala nežádoucí událost. Podle dosavadních zjištění došlo v důsledku závažného porušení a nedodržení interních předpisů ze strany dotčených zaměstnanců k zahájení operačního zákroku u nesprávně identifikované pacientky. Za tuto nešťastnou událost jsme pacientce a celé její rodině vyjádřili hlubokou lítost a omluvu a ujistili ji, že uděláme vše pro to, aby vzniklá újma byla co nejvíce zmírněna a také odškodněna.“

Pokračujte ve čtení na druhé straně.

Sdílejte tento článek svým přátelům.

Doporučené