Zázračná proměna: Prázdné kontejnery se mění v úžasné úkryty pro bezdomovce!

zdroj: instagram.com/youtube.com

Britská nezisková organizace Help Bristol’s Homeless přichází s inovativním přístupem k řešení bezdomovectví. Jejich projekt spočívá v přeměně prázdných přepravních kontejnerů na mikrodomy pro bezdomovce, a výsledky jsou úžasné. Cílem této operace je poskytnout lidem bez domova dočasné, ale stabilní přístřeší na dobu minimálně jednoho roku.

Důraz je kladen na zapojení samotných bezdomovců do projektu. Jsou to oni, kdo vede a pohání tento nápad vpřed. Jasper Thompson, armádní veterán a zakladatel charity, který cítil povinnost pomáhat těmto lidem, založil Help Bristol’s Homeless v roce 2017. Pro něj bylo klíčové zapojení celé komunity do této snahy.

Jde o spolupráci, v rámci které se lidé učí různým řemeslům a vzájemně se povzbuzují. Celý projekt je navíc registrován jako sociální podnik, který by rád rozšířil své působení i na další místa. Help Bristol’s Homeless ukázala, že s trochou energie a podpory je možné dosáhnout velkých věcí.

Jasper Thompson sdílel na své facebookové stránce video, ve kterém ukazuje výsledky projektu. Minidomy, které vznikly z přepravních kontejnerů, mají dvojité dveře, kvalitní izolaci a topný systém. Bezdomovci, kteří splňují určité kritéria, se mohou přímo nastěhovat do těchto domovů.

Pokračujte ve čtení na druhé straně. Dozvíte se -Transformace životů bezdomovců skrze integraci a podporu

(otevřete si jí níže)

Sdílejte tento článek svým přátelům.

Doporučené