Zemřela další obrovská filmová hvězda! Podívejte se v jakém hrál seriálu určitě ho budete znát!

zdroj: instagram.com/youtube.com

Terry Carter, herec známý zejména díky svým rolím v televizních pořadech „Battlestar Galactica“ a „McCloud“, a také ve filmu „Foxy Brown“, zemřel ve věku 95 let. Jeho úmrtí bylo oznámeno na jeho webových stránkách, kde bylo uvedeno, že zemřel „v klidu“ v New Yorku ve svém domě.

 

Životní dráha

Narodil se v Brooklynu 16. prosince 1928 Willimu a Mercedes DeCosteovým. Po dobrovolném vstupu do obchodního námořnictva Spojených států amerických se rozhodl věnovat herecké kariéře. Po návratu z moře se usadil v New Yorku, kde začal pracovat v Muzeu moderního umění, což ho přivedlo k zájmu o film a divadlo.

Herecká kariéra

Terry Carter začal svou hereckou dráhu v divadle a postupně se přesunul i do filmu a televize. Jeho první významnou televizní rolí byla postava Pvt. „Sugie“ Sugarmana v seriálu „The Phil Silvers Show“. Později hrál ve filmech jako „Parrish“, „Attraction“, „Brother on the Run“, „Foxy Brown“ a „Benji“.

Televizní úspěchy

Carter získal širokou popularitu díky svým rolím v televizních pořadech, včetně NBC policejního dramatu „McCloud“, kde hrál Sgt. Joea Broadhursta, a také v původní sérii „Battlestar Galactica“, kde ztvárnil plukovníka Saula Tigha.

Další aktivity

Kromě herecké kariéry se Terry Carter věnoval i režii a produkci. Byl nominován na cenu Emmy za režii epizody „American Masters“ o životě jazzového giganta Duke Ellingtona. Založil také neziskovou organizaci Council for Positive Images, která se zaměřuje na zlepšení mezietnické a mezikulturní komunikace prostřednictvím audiovizuálních médií.

Pokračujte ve čtení na druhé straně

Sdílejte tento článek svým přátelům.

Doporučené