Free Porn
xbporn

Pamatujete si na tuto Československou bankovku? Podívejte se jak vypadají dívky za bankovky dnes!

zdroj: instagram.com/youtube.com

Papírové desetikoruny byly jedny z nejrozšířenějších bankovek a spousta lidí jim v té době říkala „pětka“. Málokdo však dnes ví, kdo byl na této bankovce zobrazen. Na samotných tvářích této bankovky byly vyobrazeny dvě dívky, Marta Cisáriková a Margita Hlaváčiková. Tyto dvě ženy byly kdysi známé každému a tato bankovka platila neuvěřitelných 27 let.

 

Po mnoha letech se tyto dvě ženy potkaly a spolu si povídaly o mnoha věcech, zejména o vzniku této bankovky. Autorkou této nádherné bankovky byla Marie Medvecká, akademická malířka a představitelka slovenského realistického impresionismu.

Tato malířka zachytila dvě dívky na bankovce, když jim bylo pouhých 10 let. Margarita žije v Trstené a Marta v Tvrdošíně. Obě si vzpomínaly, jak je malířka uplácela sladkostmi, aby vydržely chvilku v pozoru, aby je mohla namalovat a zachytit na této bankovce.

Jedna z dívek měla na sobě šátek, protože v době zvěčňování měla krátké vlasy. Tato dívka byla považována za představitelku staré Oravy.

Dvě ženy, dívky z bankovky, jsou dodnes vyhledávány sběrateli, kteří se těší z bankovek a žádají je o podpisy. Podle některých z nich se jedná o jednu z nejkrásnějších bankovek vůbec.

Pokračujte ve čtení na druhé straně.

Sdílejte tento článek svým přátelům.

Doporučené