test

Toto jsou nejpodivnější zvířata na světě, o kterých jste pravděpodobně nevěděli, že existují!

zdroj: instagram.com/youtube.com

Většina z nás ani neví, kolik různých druhů zvířat existuje. I když si myslíte, že jste slyšeli jména všech zvířat žijících na naší planetě, některá vás překvapí.

Ani ten nejzanícenější člověk pravděpodobně nebude znát všech 1 367 555 druhů, které byly na Zemi identifikovány. Navíc se téměř každý den objevují nové.

Ve fotogalerii se můžete podívat, jak vypadají někteří z nejzajímavějších živočichů planety. Některá z těchto zvířat vám svým vzhledem vyrazí dech a budete jen těžko věřit, že taková zvířata skutečně existují.

1. GLAUCUS ATLANTICUS „MODRÝ DRAK“

Nejen, že název odkazuje na ztracené město Atlantis, ale podle jeho vzhledu se zdá, že tento malý mořský tvor pochází z tohoto města. Glaucus atlanticus je ve skutečnosti plž, který se vznáší v oceánu hlavou dolů a živí se druhem medúzy zvané Portugalský křižník. Glaucus po jídle shromažďuje a ukládá jed své kořisti na konečky svých „prstů“ a využívá jej k obraně proti útočníkům.

2. „PENIS“ HAD

Nedaleko Amazonky byl nalezen unikátní plaz Atretohoana eiselti. Jde o „slepý“ typ hada, kterého mnozí na první pohled přirovnávají k penisu. Nemá plíce.

3. PACU RYBA

V severní Evropě, v moři u jižního pobřeží Švédska, byla poprvé nalezena jihoamerická ryba „pacu“, známá tím, že útočí na varlata. Tato neobvyklá ryba je příbuzná piraně, ale s tupějšími a silnějšími zuby, které jsou ideální pro broušení. Běžně se živí ořechy, ovocem a malými rybami, ale jeho přirozeným cílem jsou lidská varlata. Tato ryba může dorůst až 90 centimetrů a 25 kilogramů.

4.MŮRA KOLÍŘSKÁ

Když se tento můra živí pylem, vydává zvuk podobný hučení. To, co vědce fascinuje, je jeho mimořádná schopnost učit se barvy rychlostí blesku a výjimečně dobře si počínat mezi mnoha nádhernými květinami.

5. MRAVENCI PANDA

Přestože vypadá hodně jako mravenec a je černobílý jako panda, tento hmyz je ve skutečnosti vosa. Je zvláštní tím, že nemá křídla. K vidění jsou v jihoamerické zemi Chile. Jejich hlava je volná a pohyblivá, mozek je vyvinutý a ústní orgány jsou uzpůsobeny ke kousání a olizování, takže spodní čelist a spodní ret jsou víceméně protáhlé. Samice vypadají spíše jako velké a chlupaté mravence. Jsou neobvyklé v tom, že mají chomáč vlasů, který je černobílý, stejně jako panda.

Mravenci panda jsou známí svými bolestivými bodnutími. Jejich srst může být oranžová, stříbrná a dokonce i zlatá. Živí se nektarem a samci vylézají většinou jen v noci. Ženy jsou ty, které jsou aktivní během dne. Tito mravenci žijí ve velkých komunitách.

 

Pokračujte ve čtení na druhé straně.

Sdílejte tento článek svým přátelům.

Doporučené