Tvaroh snižuje horečku, sůl odstraňuje hleny a sádlo zabraňuje nočnímu kašli. Babiččiny rady pro léčbu nachlazení

zdroj: instagram.com/youtube.com

Základní zábal

Namočte látku, ručník nebo tenký ručník do teplé vody (asi 23 °C), vyždímejte ji a omotejte kolem trupu, třísel, stehen, lýtek, zápěstí, kotníků nebo ramen. Látku lze také přiložit na čelo. Přikryjte prostěradlem nebo jinou tenkou látkou (aby se teplo šířilo) a nechte působit 10 minut. Opakujte, dokud tělesná teplota neklesne.

Tvarohový zábal na nohy

Tento zábal také pomáhá snižovat tělesnou teplotu. Připravte si dvě staré ponožky  a tvaroh. Do ponožek vložte tvaroh a ponožky si navlékněte tak, aby tvaroh zůstal zejména pod chodidly. Přes tuto ponožku dejte další suchou teplou ponožku, aby se nohy zahřály; zábal nechte 20 minut působit. V případě potřeby zábal po 1 hodině zopakujte.

Vlhkost

Chřipce se daří v suchém prostředí. Proto je vhodné během chřipkových epidemií zvlhčovat vzduch v domácnostech.

Zvýšená vlhkost vzduchu také snižuje zánět nosní sliznice a usnadňuje dýchání při nemoci. I v případě nachlazení může být účinný dočasný zvlhčovač vzduchu. To je důležité zejména v zimě, protože  topení v místnosti může příznaky zhoršit.

Nezapomeňte, že vodu ve zvlhčovači je třeba denně měnit, aby se zabránilo vzniku plísní. Můžete také rozprostřít vlhký ručník na radiátor v ložnici. Několik kapek eukalyptového oleje vám může pomoci lépe dýchat.

 

 

 

Sdílejte tento článek svým přátelům.

Doporučené