Začnou nyní menší hospody zavírat, kvůli tomu, že cena piva se dostává k 60 Kč. Jak je tohle možné?

zdroj: instagram.com/youtube.com

Průměrná cena čepovaného piva dosáhla rekordní výše

Průměrná cena čepovaného piva v českých restauracích dosáhla v dubnu 58,90 Kč, což je o 5,60 Kč více než před rokem. V Praze cena prolomila 70 Kč. Data poskytla společnost Dotykačka. V krajských městech stojí půllitr piva průměrně 60 Kč, v malých městech 55,70 Kč. Například v Ostravě je cena nižší, konkrétně 54,70 Kč. Tento výrazný nárůst cen přináší pro provozovatele hospod nové výzvy a potřebu adaptace na měnící se trh.

Vliv sportovních událostí na návštěvnost hospod

Sportovní události jako mistrovství světa v hokeji mohou pomoci zvýšit návštěvnost hospod, které trpěly nejvíce. Tyto události přitahují velké množství fanoušků, kteří jsou ochotni utratit více za pivo a jídlo, aby si užili atmosféru zápasů. Hospody proto často připravují speciální nabídky a akce, aby nalákaly co nejvíce zákazníků.

Problémy venkovských hospod

Rostoucí ceny a energetická krize

Přestože sportovní události mohou zvýšit návštěvnost hospod, venkovské hospody čelí vážným problémům. Ceny piva a energie rostou, a tak se mnoho provozovatelů rozhoduje své podniky zavřít. Jiří Březina, majitel restaurace U Břízků v Karlových Varech, skončil v březnu kvůli finančním problémům. Tento trend je bohužel stále častější.

Změna spotřebitelských návyků

Lidé se od pandemie naučili pít doma, což ovlivnilo návštěvnost hospod. Tento nový zvyk má negativní dopad na místní podniky, které již tak bojují s rostoucími náklady. Změna spotřebitelských návyků je jedním z hlavních faktorů, které přispívají k poklesu návštěvnosti.
Pokračujte ve čtení na druhé straně.

Druhou stranu si otevřete níže

(Pokračování otevřete níže)

Sdílejte tento článek svým přátelům.

Doporučené